۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
بخش هاي كتابخانه

كتابخانه مركزي دانشگاه در يك طبقه در مجموعه معاونت آموزشي وتحقيقات واقع شده است كه شامل بخش هاي زير مي باشد :

 امانت:

مهمترين خدمات اين بخش عبارتند از : امانت دادن منابع ، بررسي و پيگيري برگشت منابع ، اعمال مقررات ديركرد ، بررسي مخازن به منظور قفسه خواني و وجين كردن مجموعه كتابخانه واقع گرديده است و روزانه جوابگوي بيش از 150 نفر مراجعه كننده مي باشد.

كتب مرجع:

كتابهاي مرجع  كتبي هستند كه با علامت (م ) و يا (REF ) مشخص شده اند و در موارد خاص به آنها مراجعه مي شود (مثل دايره المعارفها ، واژه نامه ها ، زندگي نامه ها ، اطلس
ها و ...) اين كتابها در صورت نياز مراجعين طبق مقررات و آئين نامه كتابخانه به امانت داده مي شوند. اين بخش داراي مجموعه اي در حدود200 جلد كتاب  (لاتين و فارسي ) مي باشد و در قسمتي ازكتابخانه واقع شده است.

نشريات ادواري:

اين بخش شامل25  عنوان مجله لاتين و 45 عنوان مجله فارسي و چندين عنوان روزنامه است .اين مجموعه بنابر نيازهاي آموزشي رشته هاي مختلف دانشگاهي و زمينه هاي مختلف پژوهشي گردآوري شده است. بخش نشريات جاري در كتابخانه واقع شده است .

سالن مطالعه:

اين بخش در دوقسمت مجزادر كتابخانه واقع بوده و ظرفيت 60 نفر دانشجو را دارد.
سفارشات:

در اين بخش فرايند فراهم آوري منابع شامل انتخاب ، سفارش ، تهيه منابع انجام مي شود.در اين بخش جهت تامين كتب و نشريات مورد نياز دانشگاه فعاليتهاي زير انجام مي گيرد:
1دريافت تقاضا و تكميل اطلاعات كتابشناختي آن
2كنترل تقاضا ها با منابع كتابخانه
3تشكيل كميته انتخاب منابع و پيگيري مصوبات آن
4اشتراك و خريد منابع اطلاعاتي فارسي
5امانت بين كتابخانه اي
6تهيه و سفارش انواع منابع اطلاعاتي لاتين
7دريافت منابع اطلاعاتي

سمعي بصري:

.در اين بخش مجموعه اي از كتب به صورت CD نگهداري مي شود كه مراجعين مي توانند با ارائه كارت معتبر از مسئول بخش مربوطه به امانت گيرند.

خدمات فني:

اين بخش وظيفه فهرست نويسي و آماده سازي مجموعه كتابهاي فارسي و انگليسي را بر عهده دارد و فهرست نويسي كتابها مطابق قواعد فهرست نويسي انگلوامريكن و بر اساس نظام رده بندي كتابخانه ملي پزشكي (NLM ) انجام مي شود و سيستم كتابخانه باز مي باشد. اين بخش در كتابخانه واقع شده است .

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/09
تعداد بازدید:
21
Powered by DorsaPortal