۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
راهنماي استفاده از پايگاه Springer

معرفي اجمالي پايگاه Springer

 

پايگاه اطلاعاتي اشپرينگرلينك كه از محصولات ناشر آلماني به نام Springer است، از قوي ترين پايگاههاي اطلاعاتي در سه حوزه ي علوم ،فناوري و پزشكي (STM) محسوب مي شود. در بخش كتابهاي الكترونيكي Springer ، 38000 عنوان كتاب وجود دارد.

 

اشپرينگر لينك يكي از برجسته ترين منابع اينترنتي در زمينه­ ي منابع علمي، فني و پزشكي در دنيا مي باشد. اشپرينگر لينك كارش را از سال 1996 آغاز كرده است و از آن زمان تا حال يك منبع اطلاعاتي برگزيده محققين در محافل، مؤسسات علمي و ساير مراكز علوم پايه مي باشد. در سال 2006 اين پايگاه 190 ميليون كاربر داشته است و همچنين 40 هزار مؤسسه اعم از دانشگاه، كتابخانه و مؤسسه تحقيقاتي اشترك اين پايگاه را دريافت كرده ­اند.

اشپرينگر لينك نوشتار هاي چاپي و الكترونيكي اشپرينگر ـ ورلاگ و همچنين فهرست در دست توسعه ­اي از ناشران ممتاز را به صورت متن كامل ارائه مي نمايد. اين پايگاه لينك دسترسي به بيش از چهار ميليون مدرك را فراهم نموده است كه شامل2113   نشريه مي باشد كه اين نشريات توسط كارشناسان خبره كاملاً بررسي شده و يك فهرست در حال افزايش از مجموعه كتاب ها، كه شامل بيش از 34565عنوان كتاب و همچنين 156 عنوان كتاب مرجع و نزديك به 1062 عنوان كتاب هاي دوره اي در موضوعات زير:

علوم شيمي ومواد، زمين شناسي و محيط زيست، علوم كامپيوتر، پزشكي، علوم انساني و جامعه شناسي و حقوق، مهندسي، رياضيات و آمار، فيزيك و ستاره شناسي، بازرگاني و اقتصاد، معماري و طراحي و هنر، علوم رفتاري، علوم پزشكي زيستي و حياتي، محاسبات پيشرفته و طراحي وب را فراهم مي نمايد.

دسترسي به كتاب هاي الكترونيكي پايگاه Springer

از دوطريق مي توان وارد صفحه اصلي كتاب هاي الكترونيكي اشپرينگر شويم:

  1٫ نشاني مستقيم زير را در قسمت Address Bar  مرورگر اينترنتي خود وارد مي كنيم.

http://www.springerlink.com/books

2. در پايگاه اصلي اشپرينگر لينك به نشاني زير، بر روي لينك Books  كليك كرده و وارد صفحه اصلي كتابهاي الكترونيكي Springer مي شويم.

اين پايگاه داراي دو بخش جستجوي ساده و پيشرفته مي‌باشد. همچنين مي‌توان در قسمت الفبايي، نام كتابها را بر اساس عنوان جستجو نمود.

در جستجوي پيشرفته امكان تعيين مشخصات نشر، نويسنده يا ويراستار، محتوا، ترتيب نتايج به دست آمده و … وجود دارد. در اين صورت جستجو نتايج بهتري خواهد داشت.

تنظيم نتايج براساس ارتباط،‌ تاريخ، عنوان  امكان پذير مي‌باشد.

نكته: در كنار هر ركورد مربعي سفيد يا سبز رنگ وجود دارد. كه مربع سبز رنگ نشان دهنده آن است كه كتابخانه آن ركورد را مشترك است و مي توان متن كامل آن را دريافت كرد. مربع سفيد هم يعني اينكه كتابخانه آن را مشترك نيست و براي دريافت متن كامل بايد آن را خريداري نمود

دريافت متن به سه صورت امكان پذير است:

  1. پي دي اف (pdf )
  2. وردHTML) )
  3. ديدن متن به صورت صفحه به صفحه Look in side

محتواي مرتبطتاریخ به روز رسانی:
1398/04/09
تعداد بازدید:
34
Powered by DorsaPortal