۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
راهنماي استفاده از پايگاه SID

آشنايي با پايگاههاي اطلاعاتي - SID               

  در عصر اطلاعات و جهاني كه هر گونه توسعه منوط به دستيابي مستمر و علمي به اطلاعات است ، ساماندهي و پردازش اطلاعات و مقالات علمي منتشر شده در نشريات علمي-پژوهشي اهميتي خاص يافته است . بر اين اساس جهاد دانشگاهي در تاريخ 16 مرداد 1383 اقدام به افتتاح مركز اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي نمود. اهداف تاسيس اين مركز آنچنان كه در اساسنامه آن آمده است "ترويج و اشاعه اطلاعات علمي ، گسترش و ارتقاء خدمات اطلاع رساني به محققان ، سرعت بخشيدن به كاوش هاي علمي و افزايش اثر بخشي تحقيقات در كشور است".

مركز اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي تحت نظارت شوراي علمي ، خدمات خود را از طريق پايگاه اينترنتي www.SID.irبه عنوان بانك اطلاعات علمي كشور و در آينده نزديك در سطح منطقه ارائه مي دهد و تلاش نموده از تجربه هاي مشابه در داخل و خارج از كشور جهت بهبود ، روزآمدي و جامعيت اطلاعات استفاده كند.

خدمات عمده پايگاه SID عبارتند از:

-          جستجو و ارائه مقالات نشريات علمي - پژوهشي كشور

-          دسترسي به متن كامل (Full text) مقالات

-          معرفي و ارائه مقالات نشريات ايراني نمايه شده در ISI

-          دسترسي به مجموعه مقالات محققان ايراني چاپ شده در نشريات بين المللي

-          سرويس گزارش هاي استنادي نشريات علمي - پژوهشي كشور(jcr) از طريق شاخص تاثير(Impact Factor) و شاخص آني (Indec immediacy)

-          معرفي نشريات و نويسندگان مقالات پر استناد

-          سرويس ارسال الكترونيكي مقالات(  (online submissionورهگيري پيشرفت كار تو سط نويسندگان

-          خدمات ديگر

پايگاه SID به ارتباط دو سويه با محققان ، پژوهشگران و اصحاب نشريات علمي - پژوهشي اعتقاد راسخ دارد و بر اين اساس آخرين فعاليت هاي پايگاه را در معرض ديد و نقد صاحب نظران قرار مي دهد

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/09
تعداد بازدید:
47
Powered by DorsaPortal